top of page

Tvaraus Finansavimo Schemos #SocialFinanceLab

  • SocialFinanceLab Team
  • Nov 29, 2021
  • 2 min read

Neabejotinai būtinas ir privalomas tvaraus verslo modelio elementas yra stabili finansavimo sistema.


Norint iš tikrųjų pasiūlyti veiksmingą tam tikros socialinės problemos sprendimą, labai svarbu rasti tvarių investavimo šaltinių - taip pasiekiamas reikšmingo mąsto socialinis poveikis.

Socialiniai verslininkai turėtų atsižvelgti į tai, kad jų ir potencialaus investuotojo vizijos turėtų būti panašios, taip pat pagalvoti, kokią strateginę paramą, be piniginio kapitalo, gali pasiūlyti finansuotojas. Siekiant poveikio, būtina turėti bendrą viziją.

Kiekvienas finansavimo šaltinis, nesvarbu, ar tai būtų organizacija, ar fizinis asmuo, turi savų įsipareigojimų ir prievolių, grafikų ir terminų. Dažnai šie ištekliai skirti konkrečiai socialinei temai arba geografinei vietovei. Svarbu nepamiršti, kad nors sutelktinio finansavimo kampanija padės trumpam, ryšys ar stabilūs profesiniai santykiai su investuotoju gali pasiūlyti tvarų finansavimą metams ar net keletui į priekį.

1 ŽINGSNIS

Rinkos matavimas arba “vandenų” patikrinimas


Norint pradėti įgyvendinti savo socialinio verslo idėją, vienas paprasčiausių būdų ją patikrinti ir patvirtinti:


👉 Bootstrapping, t.y. Situacija, kai verslininkas pradeda įmonės veiklą turėdamas nedaug kapitalo, pasikliaudamas pinigais turimais pinigais, be išorinių investicijų;


👉 Idėjos pristatymas (pitching) savo giminaičiams, draugams ir tinklui.

Abi šios veiklos gali sukaupti pakankamai lėšų, kad jūsų idėja pereitų pirmąjį kūrimo ir testavimo etapą. Tai leidžia verslininkui surinkti atsiliepimus apie savo pradinį sprendimą, t.y. įrodyti rinkos poreikį, ir jį patobulinti prieš pateikiant investuotojams.


2 ŽINGSNIS

Kūrimas ir paleidimas


Tai etapas, kai produktui skiriama lėšų, kad jį būtų galima sukurti, tobulinti ir pateikti rinkai. Šiuo etapu pradedamas daryti poveikis. Tokį postūmį daugiausia galima pasiekti pasitelkus:


👉 sutelktinį finansavimą


👉 inkubatorių


👉 akceleratorių


Inkubatoriai ir akceleratoriai siūlo dalyvaujantiems verslininkams išteklius, kurių jiems reikia augti - ne tik finansinę naudą. Dažnai esminė parama teikiama kaip mentorystė, tinklų kūrimas ir paprasčiausias naujų verslininkų pristatymas - šis žingsnis nebūtų įmanomas be pradedančiųjų verslininkų bendruomenėse dirbančių pro bono ekspertų / mentorių. Jų dalijimasis savo žiniomis reiškia aktyvų dalyvavimą auginant, puoselėjant ir padedant klestėti bendram gėriui.


Akceleratoriai parengia socialinius verslininkus ieškoti, surasti ir užsitikrinti tolesnes investicijas su verslo angelais, rizikos kapitalu ir kitomis kapitalo investicijomis.

3 ŽINGSNIS

Augimas ir didinimas


Nesijaudinkite - daug investuotojų mato esminę #impactinvesting prasmę ir ši industrija sparčiai auga. Investuotojai dažnai renkasi pagal:


👉 Verslo stadiją (ankstyvoji arba išvystyta)


👉 Geografiją


👉 Socialinio poveikio sritį


Vis dėlto svarbiausia yra kurti poveikį ir jį kurti pagal schemą ar verslo modelį, kuris būtų tvarus. Bendras tikslas - sudaryti sąlygas socialiniam gėriui.


 
 
 
logosbeneficaireserasmusright_en_1.jpg

Erasmus Plus KA2 Cooperation for innovation and the exchange of good practices

Project No: 2020-1-DE02-KA202-007564

Project title: Collaborate learning of alternative finances and funding for social entrepreneurs

The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

bottom of page